28 Października 2020

Zakup czy wynajem mebli na eventy? Które rozwiązanie jest bardziej korzystne?

Wystawy, targi, imprezy branżowe, konferencje — jest wiele eventów, w trakcie których Twoja firma ma okazję się zaprezentować szerokiemu gronu odbiorców. Każda taka okazja wymaga zastosowania mebli wystawienniczych, które pozwolą na atrakcyjną ekspozycję produktów, czy oferty usługowej. Czy i kiedy korzystny będzie zakup takich mebli, a w jakich przypadkach lepiej poprzestać na tymczasowym wynajmie?

Zakup czy wynajem mebli na eventy? Które rozwiązanie jest bardziej korzystne?

Krótkoterminowy wynajem — kiedy się sprawdzi?

Wynajem mebli na eventy to rozwiązanie, które niewątpliwie cieszy się zainteresowaniem. Korzystają z niego głównie firmy, które w różnorodnych wydarzeniach branżowych biorą udział stosunkowo rzadko. Taka opcja może być też ciekawa dla przedsiębiorców, którzy dopiero zaczynają swoją działalność na rynku i o swój sukces muszą jeszcze nieco powalczyć.

Kiedy jednak firma regularnie bierze udział w różnorodnych eventach, bez względu na to, czy są to wydarzenia sezonowe, czy całoroczne, korzyści z wynajmu mogą już nie być tak atrakcyjne, a wręcz przeciwnie — w pewnym momencie opłaty za wynajem będą przewyższać cenę zakupu własnych mebli. Dodatkowo jesteśmy całkowicie zdani na wyposażenie dostępne w wybranej wypożyczalni. W tym przypadku nie ma mowy o żadnych unikalnych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb rozwiązaniach. Dlatego wiele przedsiębiorstw wcześniej korzystających z najmu, w pewnym momencie decyduje się na zakup własnego wyposażenia.

Własne meble na eventy — wygoda i swoboda

Własne meble wystawiennicze to przede wszystkim wygoda i swoboda. Wprawdzie trzeba w nie zainwestować, jednak jest to jednorazowy koszt, który sukcesywnie będzie się zwracał wraz z każdorazowym zastosowaniem mebli. Jeśli aktywnie uczestniczysz w różnorodnych wydarzeniach biznesowych, zakup może okazać się najrozsądniejszym rozwiązaniem. Nie można też zapominać, że własne meble na eventy to możliwość wdrożenia indywidualnych projektów, które w pełni odzwierciedlają potrzeby danej firmy.

Doskonałym przykładem mebli i elementów wystawienniczych, tworzonych z myślą o indywidualnych preferencjach, są rozwiązania Clever Frame. Oferujemy unikalne stoiska modułowe, które są odpowiedzią na potrzeby klientów z różnych branż. Tworzymy stoiska promocyjne, które podkreślą profesjonalny wizerunek Twojej firmy, a jednocześnie pozwolą ci skutecznie obniżyć koszty prowadzonych działań marketingowych."