20 Kwietnia 2021

Jak szybko i niewielkim kosztem wydzielić strefy w open space?

Aranżowanie przestrzeni biznesowej typu open space to trudne zadanie, ponieważ wymaga od projektanta pogodzenia wielu różnych celów. Przestrzeń musi być uporządkowana i funkcjonalna, ponadto powinna wyróżniać się estetycznym wyglądem – nie ma tutaj miejsca na niewygodne czy niestarannie wykonane meble. W wydzieleniu stref do pracy, nauki lub obsługi klienta pomogą lekkie i praktyczne przepierzenia oraz moduły wystawiennicze.

Jak szybko i niewielkim kosztem wydzielić strefy w open space?

Alternatywa dla mebli biurowych w open space

Z problemami związanymi z projektowaniem open space mierzą się nie tylko firmy zatrudniające pracowników biurowych, ale też np. hotele czy restauracje udostępniające otwartą przestrzeń organizatorom szkoleń, konferencji, warsztatów bądź targów branżowych. Tego typu eventy odbywają się raz na jakiś czas, dlatego rozwiązania stosowane do dzielenia wnętrza na strefy powinny być wygodne w montażu, demontażu i przechowywaniu.

W przypadku korporacji inwestycja w profesjonalne meble i ścianki biurowe jest w pełni uzasadniona, jednak firmy dysponujące dużymi pomieszczeniami, które odgrywają liczne role i w związku z tym często przechodzą metamorfozy, chętniej stawiają na tańsze i zarazem uniwersalne produkty. W takiej sytuacji dobrym pomysłem jest zakup modułów wystawienniczych – lekkich, niesprawiających problemów podczas montażu i gotowych do łączenia w wyspy.

Jakie moduły wystawiennicze można zastosować do podziału przestrzeni?

Do podziału wnętrza na strefy nadają się zarówno pylony, jak i kasetony reklamowe. Elementy te mogą z powodzeniem pełnić funkcję przenośnych ścianek, które stworzą przestrzeń idealną do pracy czy nauki – bariera między kolejnymi stoiskami zapewni prywatność i pomoże lepiej skupić się na wykonywanych zadaniach. Równie skuteczne jest zastosowanie do aranżowania open space różnego rodzaju regałów wyposażonych w półki i gabloty. Dodatkowa powierzchnia do przechowywania i ekspozycji produktów pozwoli maksymalnie wykorzystać potencjał danej przestrzeni i jednocześnie wyraźnie oddzieli np. strefę wystawową od warsztatowej.

Świetnym rozwiązaniem są także kompleksowe stoiska systemowe. W naszej ofercie szczególnie systemy Promo 1, Clever Frame oraz Deco Frame stanowią bardzo dobry przykład uniwersalnych modułów wystawienniczych. Dzięki różnorodnym elementom wchodzącym w skład danego zestawu można szybko zmontować funkcjonalne stoisko, oddzielone od innych stanowisk praktycznymi przepierzeniami. Co ważne, systemy modułowe łatwo dopasowują się zarówno do wnętrza, jak i do profilu eventów – możliwość elastycznego projektowania przestrzeni sprawdzi się zwłaszcza w obiektach, które organizują różne wydarzenia biznesowe i współpracują z wieloma partnerami.

Klasyczne meble biurowe przeznaczone do aranżacji open space to duży wydatek, który szybko się nie zwróci, jeśli meble nie będą używane regularnie. Moduły wystawiennicze można za to projektować samodzielnie, w związku z czym klienci mają realny wpływ na finalny koszt stoiska – sami decydują, jakie materiały zastosować, jakiej wielkości powinny być poszczególne elementy i czy warto uwzględnić w projekcie droższe akcesoria, np. ekrany multimedialne. Trudności nie sprawi również późniejsze uzupełnienie konstrukcji o dodatkowe elementy lub zmienienie jej szaty graficznej.