16 Listopada 2020

Jak optymalizować koszty związane z organizacją stoiska na event?

Budowa stoiska na targi, szkolenia czy konferencje może wiązać się ze sporymi kosztami. Przed dużym wyzwaniem stoją zwłaszcza osoby, które planują aktywnie uczestniczyć w kilku wydarzeniach, odbywających się w różnych miejscach. Szukanie oszczędności podczas projektowania stoisk eventowych to w takiej sytuacji świetny pomysł, jednak ważne, by jego realizacja nie polegała na rezygnowaniu z jakości mebli wystawienniczych.

Jak optymalizować koszty związane z organizacją stoiska na event?

Zamiast tego należy wybrać systemy, które są na tyle elastyczne, że będą pasowały do dowolnej przestrzeni, a dodatkowo ich transportowanie i przechowywanie nie sprawi większych trudności.

Modułowe systemy mebli wystawienniczych

Wszyscy, którzy chcą zainwestować w uniwersalne, ale jednocześnie efektowne rozwiązania powinni postawić na meble modułowe. To właśnie dzięki takim produktom można łatwo zaaranżować każdą przestrzeń. Przykładem tego typu mebli jest nasz system ekspozycyjny Promo 1 – w jego skład wchodzi kilka ram umożliwiających szybkie zbudowanie 25 stoisk różniących się układem. Co ważne, części umieszczone są w jednym opakowaniu, które bez problemu zmieści się w aucie osobowym. Cenną cechą mebli modułowych powinien być również intuicyjny montaż stoisk targowych – najlepiej możliwy do przeprowadzenia samodzielnie, bez użycia narzędzi. Tak zaprojektowane meble pozwolą ograniczyć koszty związane z wynajęciem dodatkowych pracowników czy zakupem urządzeń, które byłyby wykorzystane jednorazowo, jedynie do budowy stoiska.

Elementy sprzyjające rebrandingowi

Doskonałym pomysłem pozwalającym na optymalizację wydatków jest także postawienie na meble i ekspozytory, w których można szybko zmienić grafikę i treści. Taką możliwość gwarantują np. kasetony reklamowe z wypełnieniem z tkaniny poliestrowej. Jeśli dany nadruk przestanie być aktualny lub ulegnie uszkodzeniu, wystarczy zamówić nowy wkład, bez konieczności kupowania kolejnej ramy. Ponadto wypełnienie tekstylne można łatwo wyprać i odświeżone przechować do następnego eventu czy wznowienia działalności sezonowej.

Podczas szukania oszczędności związanych z projektowaniem stoisk handlowych bądź ekspozycyjnych należy więc skoncentrować się na meblach i ekspozytorach wielokrotnego użytku, modułowych oraz niesprawiających kłopotów w trakcie montażu. Inwestycja w takie produkty przyniesie długofalowe korzyści zarówno w postaci ograniczenia wydatków, jak i sprawnego przygotowania stoiska firmy na wydarzenie organizowane w dowolnym obiekcie.