20 Lutego 2021

Jak optymalizować koszty związane z organizacją stoiska na event?

Budowa stoiska na targi, szkolenia czy konferencje może wiązać się ze sporymi kosztami. Przed dużym wyzwaniem stoją zwłaszcza osoby, które planują aktywnie uczestniczyć w kilku wydarzeniach, odbywających się w różnych miejscach. Szukanie oszczędności podczas projektowania stoisk eventowych to w takiej sytuacji świetny pomysł, jednak ważne, by jego realizacja nie polegała na rezygnowaniu z jakości mebli wystawienniczych.

Jak optymalizować koszty związane z organizacją stoiska na event?

Zamiast tego należy wybrać systemy, które są na tyle elastyczne, że będą pasowały do dowolnej przestrzeni, a dodatkowo ich transportowanie i przechowywanie nie sprawi większych trudności.

Modułowe systemy mebli wystawienniczych

Wszyscy, którzy chcą zainwestować w uniwersalne, ale jednocześnie efektowne rozwiązania powinni postawić na meble modułowe. To właśnie dzięki takim produktom można łatwo zaaranżować każdą przestrzeń. Przykładem tego typu mebli jest nasz system ekspozycyjny Promo 1 – w jego skład wchodzi kilka ram umożliwiających szybkie zbudowanie 25 stoisk różniących się układem. Co ważne, części umieszczone są w jednym opakowaniu, które bez problemu zmieści się w aucie osobowym. Cenną cechą mebli modułowych powinien być również intuicyjny montaż stoisk targowych – najlepiej możliwy do przeprowadzenia samodzielnie, bez użycia narzędzi. Tak zaprojektowane meble pozwolą ograniczyć koszty związane z wynajęciem dodatkowych pracowników czy zakupem urządzeń, które byłyby wykorzystane jednorazowo, jedynie do budowy stoiska.

Elementy sprzyjające rebrandingowi

Doskonałym pomysłem pozwalającym na optymalizację wydatków jest także postawienie na meble i ekspozytory, w których można szybko zmienić grafikę i treści. Taką możliwość gwarantują np. magnetyczne panele graficzne. Jeśli dany nadruk przestanie być aktualny lub ulegnie uszkodzeniu, wystarczy zamówić nowy wkład, bez konieczności kupowania kolejnej ramy. Ponadto wypełnienie tekstylne można łatwo wyprać i odświeżone przechować do następnego eventu czy wznowienia działalności sezonowej.

Podczas szukania oszczędności związanych z projektowaniem stoisk handlowych bądź ekspozycyjnych należy więc skoncentrować się na meblach i ekspozytorach wielokrotnego użytku, modułowych oraz niesprawiających kłopotów w trakcie montażu. Inwestycja w takie produkty przyniesie długofalowe korzyści zarówno w postaci ograniczenia wydatków, jak i sprawnego przygotowania stoiska firmy na wydarzenie organizowane w dowolnym obiekcie.