08 Kwietnia 2022

Dlaczego warto zainwestować w modułowy system wystawienniczy?

Zainwestowanie w modułowy system wystawienniczy to najlepsze, co mogą zrobić przedsiębiorcy chcący długofalowo wesprzeć strategie marketingowe, wizerunkowe i komunikacyjne. Stoiska ekspozycyjne zbudowane z modułów nie tylko elastycznie współgrają z kampaniami promocyjnymi, ale również idealnie dopasowują się do różnych przestrzeni wystawowych. Wyjaśniamy, jakie jeszcze zalety mają stoiska systemowe.

Dlaczego warto zainwestować w modułowy system wystawienniczy?

Co to są moduły wystawiennicze?

Podczas przygotowywania projektu stoiska eventowego bądź aranżacji sklepowej w pierwszej kolejności trzeba zastanowić się, czy w danym wnętrzu lepiej sprawdzą się klasyczne meble wystawowe czy nowoczesne moduły ekspozycyjne. Tradycyjne stoiska wystawiennicze mogą sprawiać problemy w trakcie transportu lub magazynowania, z takiego rozwiązania nie będą zadowolone także osoby, którym zależy na łatwym wprowadzaniu zmian w wyglądzie lub układzie zabudowy. Odpowiedzią branży wystawienniczej na rosnące oczekiwania przedsiębiorców są praktyczne moduły, które stanowią przykład kompromisu łączącego funkcjonalność z efektownym designem.

Moduły ekspozycyjne mogą mieć różne kształty i wielkości – w skład stoisk systemowych często wchodzą np. regały, postumenty, podesty, gabloty, lady i bary. Tym, co odróżnia moduły od ich klasycznych odpowiedników, jest dowolność w łączeniu wszystkich części oraz możliwość szerokiej personalizacji każdego elementu. Poza tym decydujący głos w sprawie wyglądu stoiska zawsze należy do klientów – w trakcie opracowywania projektu dyskusji podlegają kolory, materiały i wypełnienia, mające charakteryzować dany obszar stoiska.


Najważniejsze zalety modułów wystawienniczych

Zakup modułów wystawienniczych wiąże się z szeregiem korzyści, wśród których można wymienić przede wszystkim:

  • łatwy montaż – stoiska systemowe są skonstruowane w taki sposób, by ich montaż był maksymalnie wygodny. Przygotowanie zabudowy zazwyczaj jest możliwe bez korzystania z narzędzi, a cały proces nie zajmuje wiele czasu i nie wymaga zaangażowania dodatkowych pracowników;
  • brak problemów z magazynowaniem i transportem – systemy modułowe można bez trudu przewozić między kolejnymi eventami, nie trzeba też martwić się kwestią ich przechowywania. Po demontażu zajmują niewiele miejsca, a niektóre z nich są na tyle kompaktowe, że bez problemu mieszczą się w samochodzie osobowym;
  • możliwość szybkiego odświeżenia wyglądu stoiska – dzięki wymiennym panelom graficznym modyfikacja szaty graficznej stoiska nie będzie ani kosztowna, ani czasochłonna. Wystarczy przygotować nowe wydruki i samodzielnie wymienić je za pomocą praktycznych taśm montażowych. Z doświadczenia polecamy panele z taśmami magnetycznymi, które montuje się w zaledwie kilka sekund;
  • dowolność we wprowadzaniu zmian w układzie zabudowy – moduły można swobodnie łączyć, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by w razie potrzeby rozbudować stoisko o dodatkowe elementy lub zmniejszyć powierzchnię zabudowy. Stoiska systemowe w każdej konfiguracji wyglądają dobrze i są w pełni funkcjonalne.
Inwestycja w rozwiązania modułowe jest więc uzasadniona zarówno korzyściami finansowymi, jak i licznymi udogodnieniami organizacyjnymi. Stoiska ekspozycyjne mogą stanowić skuteczne narzędzie marketingowe i wizerunkowe, aby jednak tak się stało, należy postawić na profesjonalny, starannie przygotowany projekt, który będzie wzmacniał realizację strategii biznesowych również w perspektywie długoterminowej.